Streetball

2018-ban ismét Kőbányán, de ÚJ HELYSZÍNEN indul a Streetball Challenge!

A hagyományokhoz hűen idén is Kőbánya ad otthont a streetball szezon első versenyének. Azonban az elmúlt pár évben megszokott Népliget helyett most (ismét) az ÚJHEGYI SPORTLIGET-be várjuk a csapatokat!

Nevezési díj továbbra is 12.000 Ft/csapat. Ez alól kivétel a Kenguru korosztály akik számára az indulás INGYENES.

Jelentkezési határidő: 2018. május 25.

Információ: Kocsis Sándor Sportközpont, 1107 Budapest, Bihari u. 23. (06-1) 262 3504 streetballnet.hu

Nevezési díj: 12.000,- Ft

Nevezés:- Kocsis Sándor Sportközpont, 1107 Budapest, Bihari u. 23. - Központi Streetball Iroda 06/30/270-7179, 1134 Dózsa György u. 53. (Budapesti Honvéd)- streetballnet@streetballnet.hu

Felhívás letöltése

Facebook oldal

A Központi Streetball Irodában minden helyszínre lehet jelentkezni!Streetball Szabályok 1.A  Streetball  3-3  elleni  játék,  de  minden  csapat  4  tagú.  Minden  csapat  legalább  3  játékossal  kezdheti  el  a  mérkőzést,  és legalább 2-nek a mérkőzés végén is pályán kell lennie.2.Akkor  lehet  cserélni,  amikor  a  csapat  a  labdát  birtokolja.  A  torna  alatt  csapattag  nem  cserélhető  ki  olyanra,  aki  nincs nevezve.3.A  kezdés  jogát  sorsolással  (pénzfeldobás)  a  pályafelügyelő  dönti  el;  minden  kosár  után  a  másik  csapat  birtokolhatja  a labdát.4.Érvényes kosár után a játék a 2-pontos vonalon kívülről indul; a labdát a játékba hozása előtt az ellenféllel kezeltetni kell.5.Az érvényes kosárhoz a támadó csapat legalább két tagjának érintenie kell a labdát; 3 másodperces szabály nincs.6.Feldobás nincs, ezekben a helyzetekben a védekező csapatot illeti a labda.7.Zsákolni tilos - kizárás jár érte! A palánktartó állvány és a védőszivacs nem tartozéka a pályának.8.Mérkőzésenként  minden  csapat  egyszer  kérhet  időt;  az  utolsó  2  percben  nem  lehet  időt  kérni.  Az  időkérés  30  másodpercig tart.9.Minden kosár és büntető 1 pontot, a köríven kívülről dobott kosár 2 pontot10.A  mérkőzés  16  pontig  vagy  20  percig  tart,  az  időt  folyamatosan  futó  órával  mérik.  A  megadott  büntetőt  a  játékidő  letelte után  is  el  lehet  végezni.  A  csoportmérkőzések  során  van  döntetlen.  Amennyiben  az  egyenes  kiesés  estén  a  mérkőzés  20 percnyi  játékidő  leteltekor  döntetlen,  úgy  a  játék  kezdéssel  folytatódik  (a  kezdés  jogát  a  pályafelügyelő  sorsolással  dönti el) az első újabb kosár megszerzéséig ("hirtelen halál").11.A  szabálytalanságot  az  közli,  aki  ellen  elkövetik,  azonban  a  sportszerűség  itt  is  fontos...!  Ha  a  faultolt  játékos  érvényes kosarat  ér  el,  úgy  nem  jár  a  szabálytalanságért  újabb  büntetődobás.  Dobás  közbeni  faultért,  ha  nem  születik  belőle  pont, mindig büntető jár, attól függően 1 vagy 2, hogy hány pontot ért volna a dobás.12.A  hatodik  csapatszemélyit  követően  minden  faultért  büntetődobás  jár.  A  büntető  elvégzése  után  a  labda  mindig  az ellenfelet illeti meg, attól függetlenül, hogy a büntetődobás eredményes volt-e, vagy sem.13.Az első szándékos szabálytalanság után 1 büntetődobás jár, a második után a vétkes játékost ki kell zárni a mérkőzésből